رمز خود را فراموش کرده اید ؟

کولر خودرو، از بهترین امکاناتی است که در صنعت خودروسازی وارد شد. کولر ماشین ها، برای رفاه بیشتر ایجاد شده اند. امکانی که بخصوص در هوای گرم تابستان، نیاز به وجود آن بیشتر احساس می شود. اما چگونه و با چه ترفندهایی، کولر خودرو خود را خنک تر کنید... آیا خنک تر شدن کولر خودرو با نکاتی ساده امکان پذیر است؟ همراه ما باشید تا نکات ساده ای را بررسی کنیم و کولر ماشینی خنک تر از همیشه داشته باشید...

فهرستی از آنچه که در مقاله " خنک تر شدن کولر خودرو، با نکاتی ساده " بررسی خواهیم کرد:

1- سرویس کولر برای کارایی بهتر لازم است...

2- تعویض فیلتر تصویه هوای کولر را فراموش نکنید!

3- آب رادیاتور چک شود...

4- از آوردن فشار زیاد به موتور خودداری کنید

5- کمک مستقیم به سیستم تهویه

6- زمان استارت زدن، کولر ماشین خاموش!

7- کولر خنک تر با گرفتن کلاچ!!

8- پنجره ها را بالا بکشید

9- روکش خودرو شما مهم است

10- از پارک کردن خودرو زیر آفتاب خودداری کنید

1- سرویس کولر برای کارایی بهتر لازم است.

در آغاز ماه های گرم سال، در ابتدا با مراجعه به سرویس کارهای معتبر، کولر خودروی خود را تست کنید و مطمئن شوید میزان گاز کولر خودرو از فشار و کیفیت مناسبی برخوددار است و در مسیر خود فاقد نشتی می باشد.

2- تعویض فیلتر تصویه هوای کولر را فراموش نکنید.

برای سرد تر شدن کولر خودرو و افزایش کارایی آن، تعویض یا تمیز کردن فیلتر های تصفیه هوای کولر بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

3- آب رادیاتور چک شود.

عدم وجود آب رادیاتور به مقدار مناسب، موجب گرم شدن بیش از حد موتور خودرو می شود. علاوه بر اینکه لازم است آب رادیاتور کافی باشد، حتی در فصل های گرم سال نیز از ضد یخ استفده کنید. چراکه خاصیت ضدجوش دارد. این امر کمک مستقیمی به کاهش دمای موتور و افزایش کیفیت کارایی کولر ماشین می کند.

4- از آوردن فشار زیاد به موتور خودداری کنید

ایجاد فشار زیاد روی موتور خودرو، تحت هر شرایطی آسیب رسان است. بخصوص اگر درحال استفاده از کولر هستید. این نکته بیشتر شامل خودروهای معمولی و کمتر از 6 سیلندر می باشد. سرعت بالا، گاز دادن بیهوده و ... نه تنها فشار موتور را افزایش میدهد، بلکه موجب کاهش عملکرد مناسب کولر نیز می شود.

زمانی هم که در ترافیک شدید یا جاده هایی با شیب سربالایی هستید از روشن کردن خودرو به صورت پیوسته جلوگیری کنید.

 

5- کمک مستقیم به سیستم تهویه

در هوای خیلی گرم و همچنین زمانی که باد کولر گرم است، مقداری آب روی رادیاتور خودرو خود بریزید. این کار، کمک شایانی به سیستم تهویه خودرو می کند. کمک به سیستم تصفیه یعنی خنک تر شدن کولر ماشین...

 

6- زمان استارت زدن، کولر ماشین خاموش!

زمانی که خودرو خاموش است و می خواهید استارت بزنید، باید کولر خودرو شما خاموش باشد. برای رعایت این نکته، لازم است قبل از خاموش کردن خودرو، حتما کولر ماشین را خاموش کرده باشید.

 

7- کولر خنک تر، با گرفتن کلاچ

زمانی که می خواهید کولر خودرو خود را روشن کنید، کلاج را تا ته بگیرد و بعد کولر خودرو را روشن کنید. این کار از آسیب به تجهیزات تهویه و کولر ماشین شما جلوگیری خواهد کرد.

بازگشت به بالا